OptiBistro

OptiBistro to profesjonalny system wspomagający obsługę klienta i zarządzanie restauracją, barem, lodziarnią, kawiarnią etc. Wykorzystanie programu OptiBistro usprawnia proces obsługi kelnerskiej i pracy na kuchni. Aplikacja przygotowana jest do pracy na ekranach dotykowych, posiada prosty i intuicyjny interfejs. Duże i czytelne przyciski dotykowe pozwalają na łatwy wybór potraw, a tym samym na szybkie tworzenie i rozliczanie zamówień. 

Korzystanie z systemu OptiBistro pozwala na skrócenie czasu i poprawę jej jakości obsługi klienta.

Oprogramowanie podzielono na trzy moduły (panele) o określonych funkcjach:

Panel Kelner

PANEL KELNER – odpowiada za obsługę zamówień (przyjęcie zamówienia, wydanie zamówionych potraw i dodatków oraz rozliczenie zamówienia)

PANEL KUCHNIA – odpowiada za przygotowanie potraw zgodnie z zamówieniem i przesłanie informacji o realizacji zamówienia do kelnera obsługującego dane zamówienie.

Panel PROGRAM – służy do konfiguracji systemu, definiowania potraw i menu, rozliczenia pracowników i całego lokalu 

Dwukierunkowa komunikacja poprzez sieć komputerową pomiędzy poszczególnymi modułami systemu zapewnia szybkie przesyłanie zamówień do kuchni, umożliwia szybką reakcję personelu na zaistniałe sytuacje kryzysowe i pełną kontrolę nad realizacją zamówień. Elastyczny system definiowania zamówień umożliwia między innymi dodawanie indywidualnych informacji klienta dotyczących zamówienia w postaci przypisania uwag do wybranych pozycji np. dotyczących dodatków specjalnych. 

UWAGA !!!
W systemie OptiBistro zrezygnowano z drukowania zamówień, wszystkie informacje przesyłane są drogą elektroniczną i wyświetlane bezpośrednio na odpowiednich panelach w kuchni i na stanowiskach kelnerskich.

Program pozwala na kontrolę pracy i dochodów osiąganych przez poszczególnych kelnerów, każde zamówienie oprócz przypisania do stolika posiada unikalny numer i jest powiązanie z konkretną osobą z obsługi. Na jednym stanowisku może pracować ponadto kilku kelnerów, każdy z nich ma swój unikalny PIN.